Актуальна інформація

Про козине молоко.
DSC_0841

Кози мої, кози мої…
Ніколи раніше мені не спадало на думку, що домашня худоба, а саме кози, можуть бути такими цікавими та розумними тваринами. Ласкаві, хитренькі, веселі, вперті, люблячі та норовливі… Але любимо ми їх не тільки за той позитив, що вони дарують нам щодня, всупереч тим збиткам, що часом вони виробляють. І напевне, не за завжди здивовані очі мінусами, приручила людина козу понад дев”ять тисячоліть тому. Козички – одні з перших одомашнених тварин. Вони впевнено посідають своє місце у міфології практично всіх народів світу з прадавніх часів. За однією з легенд, молоком кози Амафеї був вигодуваний бог Зевс. Козине молоко ще давні греки наділяли магічними цілющими якостями. В наші дні урбанізоване людство забуло, втратило багато тих природних складових свого життя, які давали раніше йому міць та витривалість. Козине молоко є однією з таких майже втрачених цінностей. Проте, кого б ви не запитали: “Що вам відомо про кіз?”, майже кожен відповість: “Козине молоко дуже корисне”.

Сучасна наука дає грунтовні підтвердження тому, що таке звеличення білосніжної рідини – козиного молока, є небезпідставним. Якщо навіть не поринати глибоко у наукові нетрі, а просто набрати в пошуковику “козине молоко”, можна отримати доста інформації. Те, що є спільним практично для всих публікацій на цю тему, я спробую узагальнити.
В козиному молоці присутні біля 40 біологічних компонентів, необхідних людському організму. Найвагоміші з них – вітаміни А, С, Д, Є, Н, РР, В1, В2, В6, В12, амінокислоти, ферменти та мікроєлементи. В ньому є багато калія, який відіграє велику роль в діяльності серцево-судинної системи; кобальта, що входить до складу вітаміна В12 та контролює й нормалізує обмінні процеси і приймає участь у кровотворенні. Козине молоко, як і коров”яче, має не дуже багато заліза, проте залізо з козиного молока засвоюється набагато краще (30%), ніж з коров;ячого (10%). Окрім того, в козиному молоці присутні холін, лецитин, альбумін, глобулін та біотин, фосфор, магній, кальцій, йод, молібден, натрій, марганець, фтор. Козине молоко корисніше, ніж всі інші види цього продукту – воно відмінно засвоюється та не викликає розладів шлунку, а в зв”язку з тим, що в ньому практично відсутній альфа-1s-козеїна, вважається, що воно гіпоалергенне. Окрім того, в ньому в кілька разів більше бета-казеїна, ніж в коров”ячому, що по складу наближає його до жіночого грудного молока. Але варто зазначити, що в козиному молоці відсутній фермент ліпаза, що розщеплює жири, отже всі присутні в ньому жири не розщеплюються, а повністю засвоюються організмом. Хоча номінальна калорійність його невисока – всьоь 66,7 Ккал (для порівняння – в нежирному сирі 86 Ккал), за рахунок того, що в цьому молоці 67% ненасичених жирних кислот, воно запобігає відкладенню холестирина.

Козине молоко широко застосовується як замінник материнського молока, а також показано дітям, що страждають харчовою алергією, з ослабленим організмом. Останні дослідження в області дієтології доводять, що вживання козиного молока корисно не тільки малюкам, а й дорослим людям. В організмі людини козине молоко поводиться по інакше ніж, наприклад, коров”яче. Так, згусток, що утворюється в шлунку при перетравлюванні козиного молока, значно менш щільний, що полегшує його обробку ферментами травлення. Це молоко вважається лікувальним продуктом та використовується як засіб, що попереджує застудні захворювання, сприяє лікуванню онкологічних захворювань, поліпшує кровопостачання, прискорює процес регенерації органів. Вживання козиного молока допомогає покращити травлення, імунітет та захищає від такого захворювання, як анемія. Цей продукт підтримує щитоподібну залозу та серцево-судинну систему, поліпшує кості, зуби, нігті, волосся, сприяє покращенню кольору обличчя, сповільнює старіння шкіри та робить її більш пружною. Присутні в цьому продукті речовини допомогають в реабілітації не тільки після застудних, а також після більш тяжких захворювань та хірургічних втручань, покращують пам”ять та працездатність, добре впливають на нервову систему – його радять пити при неврозах, депресивних синдромах, стресах. Козине молоко застосовують під час лікуваня захворювань шлунку, кишківника, щитоподібної залози, сухот (туберкульозу), діабету, для виведення із організму солей важких металів, для реабілітації після хіміотерапії. Рекомендують пити козине молоко через кілька днів після харчових отруєнь для підтримки ослабленого організму та насичення його корисними речовинами. Загалом, вживання козиного молока забезпечує необхідну дозу вітамінного комплексу, що добре впливає на стан всього організму та позбавляє авітамінозу.
Козине молоко – дивовижний напій. В ньому така кількість корисних речовин, що його можна сміливо назвати еліксиром життя. Я би сказала, що воно є природним БАДом, що на відміну від пігулок, несе ще й енергію та чистоту природи.
До того ж, це просто смачно. Мені довелося якось випити домашнього коров”ячого молока, після того, як я якийсь час уже пила козине. Воно здалося мені розведеним водою. Байки про неприємний запах козиного молока долаються простими правилами гігієни: чиста стайня, вимите вим”я кози, чисті руки господині. А якщо козичка пасеться у зеленому лузі серед квіточок, а не під парканом коксохіму, молоко відповідно, пахне квітами. А ще, потрібно просто любити своїх тварин – молоко від того робиться солодким та ще більш цілющим.

4 мысли о “Актуальна інформація”

  1. А еще оно очень вкусное )) Для меня , человека , который не пьет молоко вообще, — это стало открытием. Оказывается — когда козочка живет в сказочном чистеньком домике и питается исключительно цветами — молоко ее имеет приятный запах и вкусное !

  2. Ваше молочко просто чудесное! Когда к вам приехали, у дочки были легкие сопельки. Сегодня утром ребенок проснулся как ни в чем не бывало и это всего после 3 дней козьего молока! Спасибо вам оргомное за прекрасный отдых! Как жаль, что мы были только 3 дня…… Мы обязательно вернемся к вам еще!

  3. Светлана и Виктор! Мы вам очень благодарны за радушие, уют — полноценный отдых! Обязательно к вам вернемся. И друзьям расскажем. Зима в Карпатах — волшебство! Всем рассказываем, что не всегда хотелось ехать на подъемники и кататься на лыжах, а хотелось только дышать этим воздухом и крутить головой вокруг, а там: красота, красотища, красотищище! Светланин домашний сыр незабываем. Сегодня муж заявил, что скучает по светиным завтракам. Даже обидно! Спасибо вам огромное! Уже ждем следующей зимы. Давайте, расширяйтесь! А то большой ватагой к вам хочется выбраться

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *